رئیس جمهور چین خواهان راه چاره سیاسی برای خاتمه دادن به بحران یمن شد

به گزارش مجله بوشهری ها، خبرنگاران: رئیس جمهور چین در تماس تلفنی با شاه سعودی تاکید نمود که کوشش ها برای دستیابی به یک راه حل سیاسی برای انتها دادن به بحران یمن باید افزایش یابد.

رئیس جمهور چین خواهان راه چاره سیاسی برای خاتمه دادن به بحران یمن شد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله بوشهری ها به نقل از رویترز، وزارت خارجه چین امروز شنبه با انتشار بیانیه ای اظهار داشت که ژی جین پینگ رئیس جمهور این کشور در گفتگوی تلفنی با سلمان شاه سعودی بر افزایش کوشش ها برای دستیابی به راه چارهی سیاسی با هدف سرانجام دادن به بحران یمن، تاکید نموده است.

عربستان سعودی با همراهی سایر متحدان خود از 25 مارس تاکنون حملات هوایی را علیه حوثی های یمن شروع نموده است. منصور هادی رئیس جمهور یمن مجبور به فرار از این کشور شده و به ریاض پناه برده است.

چین بارها نگرانی خود را نسبت به تشدید خشونت ها در یمن اعلام نموده و خواهان راه چاره سیاسی شده است.

ژی جین پینگ در این گفتگوی تلفنی تاکید نموده است که شرایط در یمن موجب نگرانی نسبت به شرایط امنیتی و ثبات در خاورمیانه به خصوص خلیج فارس شده است و کوشش ها برای دستیابی به روندی سیاسی برای مساله یمن باید تسریع گردد.

رئیس جمهور چین اضافه نمود: همه طرف ها باید از تصمیمات شورای امنیت و پیشنهادات شورای همکاری خلیج فارس برای برقراری ثبات و بازگشت شرایط عادی در یمن تبعیت نمایند. چین نیز به تماس نزدیک خود و همکاری با همه طرف ها برای دستیابی به یک راه چاره مناسب برای قضیه یمن ادامه خواهد داد.

منبع: تسنیم
انتشار: 17 دی 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 476

به "رئیس جمهور چین خواهان راه چاره سیاسی برای خاتمه دادن به بحران یمن شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس جمهور چین خواهان راه چاره سیاسی برای خاتمه دادن به بحران یمن شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید