دودانگه: کوشش می کنم حافظ منافع کشتی ایران باشم، با هماهنگی مسئولان فدراسیون نظرات را کمیسیون فنی مطرح می کنم

به گزارش مجله بوشهری ها، عضو کمیسیون فنی اتحادیه جهانی کشتی گفت: تصمیمات پس از تأیید توسط هیئت رئیسه اتحادیه اجرایی می گردد.

دودانگه: کوشش می کنم حافظ منافع کشتی ایران باشم، با هماهنگی مسئولان فدراسیون نظرات را کمیسیون فنی مطرح می کنم

به گزارش مجله بوشهری ها و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، علی اکبر دوادانگه عضو کمیسیون فنی اتحادیه دنیای کشتی با بیان این مطلب اضافه کرد: به دلیل تسلط کامل به زبان انگلیسی در کنار مسائل فنی از سال 2017 تا 20121 میلادی بعنوان نماینده کشتی ایران در کمیسیون فنی اتحادیه دنیای حضور دارم و کوشش می کنم در هر جلسه از صندلی کشتی ایران دفاع نموده و نظرات کشتی کشور را منتقل کنم.

وی ادامه داد: یکی از موارد مهم در جلسه هفته گذشته در بلگراد ایجاد بعضی تغییرات جزئی در قوانین داوری از جمله در برخی از خطاها و اجرای قوانین ایجاد شده است که این موارد پس از تأیید از سوی اتحادیه دنیای به صورت رسمی اعلام خواهد شد.

دودانگه در مورد مسائل پیش آمده در مورد میزبانی رقابت های جام های دنیای آزاد و فرنگی گفت: کمیسیون فنی اتحادیه دنیای کشتی تصمیم گرفت تا از این پس رقابت های جام دنیای با شرکت 5 تیم برتر رقابت های دنیای و یک تیم منتخب دنیا شامل کشتی گیرانی که کشورهای آن ها در رقابت های دنیای صاحب عنوان نشده اند برگزار می گردد و بر این اساس میزبانی ایران در رقابت های جام دنیای کشتی آزاد ممکن نبود. همچنین در صورتی میزبانی رقابت های جام دنیای کشتی فرنگی در سال 2019 میلادی قطعی است که ما باید بین پنج تیم برتر مسابقات دنیای قزاقستان قرار بگیریم و موضوع دیگر اینکه جام دنیای در سال های المپیک انجام نمی گردد.

وی تأکید کرد: ایجاد تغییراتی در نحوه سیدبندی کشتی گیران جهت قرعه کشی اوزان دهگانه دررقابت های دنیای برای رعایت بیشتر عدالت و قرار دریافت چهار کشتی گیر برتر در دو گروه به صورتی که تا مرحله نیمه نهایی با هم برخورد نکنند از دیگر تصمیمات این نشست بود.

دودانگه توضیح داد: مورد دیگری که در این نشست مطرح شد این بودکه اگر کشتی گیری در مرحله نیمه نهایی مصدوم گردد و به کشتی ادامه ندهد برای اینکه بتواند بعنوان پنجم برسد حتما باید مصدومیت وی به تأیید پزشک برسد و در غیر اینصورت باید در وزن کشی صبح روز بعد شرکت کند تا از جدول مسابقات حذف نگردد.

دارنده مدال طلای آسیا اعلام نمود: همچنین در این جلسه مقرر شد از این پس در 3 رشته آزاد، فرنگی و زنان یک کشتی گیر بعنوان کشتی گیر برتر سال انتخاب و جایزه 10 هزار فرانکی به وی اهداء گردد.

وی در مورد وزن کشی در 2 روز گفت: در آنجا نظرات علمی و فنی کشتی ایران را در مورد مسائل وزن کشی در دو روز را مطرح کردم اما هیچ کدام از اعضاء از جمله مامیاشویلی و ریچ بندر نمایندگان روسیه و آمریکا در این مورد مخالفتی نکردند و مسئولان اتحادیه دنیای اعلام می کردند که با این شیوه میزبان آسیب دیدگی کشتی کاهش یافته و این روش برای حفظ همیشگی کشتی در المپیک ها است و فقط با اصرار ایران مقرر شد ساعت وزن کشی از 7:30 به 9 تا 10 و آغاز مسابقات به تناسب شرایط زمان وزن کشی و میزبان بین ساعت 11 تا 12 باشد.

دودانگه موضوع دیگر مطرح شده در این جلسه را لزوم برخورد با مافیای داوری بیان کرد و گفت: لالوویچ رئیس اتحادیه دنیای و تمامی اعضاء بر ایجاد عدالت در داوری و استفاده از داوران همطراز در در رده های دیگر سنی (نوجوانان، جوانان، زیر 23 سال) همچون رقابت های دنیای بزرگسالان تأکید کردند. و این موردی بود که رئیس اتحادیه دنیای بر آن تأکید داشت همچنین در این نشست موضوع محروم شدن داور دیدار ایمان صادقی با حریف آمریکایی در مرحله نیمه نهایی رقابت های امیدهای دنیا عنوان شد و اتحادیه دنیای بر از بین بردن مسائلی از این دست در داوری ها تأکید دارد.

وی در انتها گفت: بعنوان نماینده کشتی ایران کوشش می کنم حافظ منافع کشتی کشور باشم و تمام امور را با هماهنگی با مسئولان فدراسیون مطرح نموده ام.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 22 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 30

به "دودانگه: کوشش می کنم حافظ منافع کشتی ایران باشم، با هماهنگی مسئولان فدراسیون نظرات را کمیسیون فنی مطرح می کنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دودانگه: کوشش می کنم حافظ منافع کشتی ایران باشم، با هماهنگی مسئولان فدراسیون نظرات را کمیسیون فنی مطرح می کنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید