در واکنش مجدد به شایعات؛ سفیر روسیه: روابط دمشق و مسکو قوی تر از گذشته است

به گزارش مجله بوشهری ها، سفیر روسیه در دمشق امروز (پنج شنبه) اعلام نمود، حرف و حدیث های رایج این روزها درباره وجود اختلافات در روابط روسیه و سوریه بی اساس هستند و روابط دو کشور امروز قوی تر از گذشته است.

در واکنش مجدد به شایعات؛ سفیر روسیه: روابط دمشق و مسکو قوی تر از گذشته است

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش ایسنا، الکساندر یفیموف، سفیر روسیه در سوریه در گفت وگو با روزنامه سوری الوطن گفت، شایعات و اشاره های این روزها درباره اختلافات در روابط روسیه و سوریه بی پایه و اساس هستند و کسانی که بر برداشت غلط و وارونه از روابط مسکو و دمشق اصرار دارند تنها دست به تخریب رسانه ای می زنند و بس.

به باور این سفیر، کسانی که با سوریه و روسیه دشمن هستند پس از ناکامی در تحقق اهداف نابودشده شان به شیوه نظامی برای فشار سیاسی بر دمشق و خفه کردن آن با تحریم های مالی بی سابقه کوشش می نمایند و همچنان دست خالی هستند، آنها از تمام ابزارهای ممکن از جمله کوشش های مخوف شان به دنبال مشکل تراشی در روابط روسیه و سوریه هستند تا بین دو کشور تفرقه بیندازند.

سفیر روسیه در ادامه این گفت وگو اشاره نمود: این کوشش ها اگر نگوییم که تا به امروز شکست خورده اما در آینده ناکام خواهند ماند و حتی اجازه نزدیک شدن به نتایج مورد نظر را نخواهند یافت. روابط سوریه و روسیه امروز قوی تر از گذشته بوده و از ماهیت دوستی و استراتژیک برخوردار است و هر دو کشور به دنبال تحقق اهداف مشترک به نفع منافع دو ملت سوریه و روسیه هستند.

سفیر روسیه از عبارت سگ ها پارس می نمایند و قافله حرکت می نماید در توصیف این شایعه پراکنان استفاده کرد.

یفیموف درباره شرایط ادلب نیز گفت: توافقات آتش بس در ادلب لزوم ادامه مبارزه با تروریسم را تا زمان بازگرداندن خاک سوریه تحت حاکمیت دمشق از بین نمی برد و ادلب آنچه آخرین پناهگاه مخالفان میانه رو خوانده می گردد، نیست بلکه مامن تروریست ها و مجرمانی است که نباید هرگز اجازه موجودیت به آنها داد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 2 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 958

به "در واکنش مجدد به شایعات؛ سفیر روسیه: روابط دمشق و مسکو قوی تر از گذشته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در واکنش مجدد به شایعات؛ سفیر روسیه: روابط دمشق و مسکو قوی تر از گذشته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید