خبرنگاران یمن: سازمان ملل در برنامه جهانی غذا به تعهدات خود عمل کند

به گزارش مجله بوشهری ها، تهران- خبرنگاران- رییس اداره همکاری بین المللی در شورای عالی امور بشردوستانه یمن از برنامه جهانی غذا وابسته به سازمان ملل متحد خواست به تعهدات خود در قبال مردم یمن و تلاش برای اجرای موافقنامه های امضا شده با دولت این کشور، عمل کند.

خبرنگاران یمن: سازمان ملل در برنامه جهانی غذا به تعهدات خود عمل کند

به گزارش شبکه خبری المسیره، مانع العسل گفت: برنامه جهانی غذا در سال جاری میزان کمک های خود را تا حد زیادی کاهش داده است. به بیان دیگر برنامه جهانی ژانویه 2020 بیش از 9 میلیون سبد حاوی این کمک ها را توزیع کرد که این رقم در ماه آوریل کاهش یافت و میزان کمک ها به 5 میلیون سبد رسید و شرایط در حال بدتر شدن است.

وی یادآورشد که بسکمک از اوقات، مواد غذایی و داروهایی که از سوی سازمان های جهانی به یمن ارسال می شود، تاریخ مصرف شان در حال انقضا است.

مقام یمنی گفت: برنامه جهانی غذا در اجرای توافق مربوط به پرداخت کمک های نقدی به خانواده ها کوتاهی می کند و نوعی کندی در اجرای توافق امضا شده با برنامه جهانی غذا وجود دارد و هر از گاه موانعی از سوی آنها دیده می شود.

وی از برنامه جهانی غذا خواست نسبت به اجرای توافق مورد نظر و اعطای کمک های نقدی بر اساس طرح ارایه شده در آوریل گذشته مبنی بر پرداخت 93 دلار به هر خانواده اقدام کند.

العسل همچنین از سازمان ملل خواست برای سرانجام دادن به توقیف (کشتی های حامل) فرآورده های نفتی تلاش کند زیرا به گفته وی خسارت ناشی از ادامه این شرایط متوجه مردم یمن است.

وی اضافه نمود: توقیف فرآورده های نفتی برگی است که به پرونده جنایات اجرا شده علیه مردم یمن می افزاید و بر شهروندان یمنی تاثیر منفی می گذارد.

محاصره و تداوم درگیری، موجب شده بیشتر یمنی ها محتاج کمک های انسانی باشند.

میلیون ها یمنی در آستانه قحطی قرار دارند و طبق اعلام سازمان ملل، یمن بدترین بحران های انسانی در جهان را تجربه می کند.

عربستان به همراه امارات متحده عربی و برخی کشورهای دیگر عربی ششم فروردین سال 1394 با تشکیل ائتلاف به اصطلاح عربی، تجاوز خود به کشور یمن را آغاز کرد اما ظرف پنج سال گذشته سایر همپیمانان سعودی از این ائتلاف خارج شدند.

در طول این سال ها، هزاران شهروند یمن که بیشتر آنان را زنان و بچه ها تشکیل می دهند، بر اثر حملات هوایی جنگنده های سعودی جان خود را از دست داده اند.

منبع: ایرنا
انتشار: 21 آبان 1399 بروزرسانی: 21 آبان 1399 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 1187

به "خبرنگاران یمن: سازمان ملل در برنامه جهانی غذا به تعهدات خود عمل کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران یمن: سازمان ملل در برنامه جهانی غذا به تعهدات خود عمل کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید