خبرنگاران کتابخانه عمومی شهدای برکت دشت عباس افتتاح شد

به گزارش مجله بوشهری ها، ایلام - خبرنگاران - همزمان با میلاد با سعادت حضرت علی(ع)، کتابخانه عمومی شهدای برکت دشت عباش شهرستان دهلران روز پنجشنبه افتتاح شد.

خبرنگاران کتابخانه عمومی شهدای برکت دشت عباس افتتاح شد

به گزارش خبرنگاران، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام روز پنجشنبه این خصوص گفت: این کتابخانه عمومی با همکاری بنیاد برکت و از نوع تیپ 2 روستایی با زیربنای 220 متر مربع احداث شده است.

سمیه حیدری اعتبار هزینه شده برای ساخت این کتابخانه را بالغ بر پنج میلیارد و 150 میلیون ریال شامل سه میلیارد و 650 میلیون ریال از محل اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای و یک میلیارد و 500 میلیون ریال از محل اعتبارات حمایتی بنیاد برکت بیان نمود.

وی اظهار کرد: این کتابخانه شامل بخش های مخزن، سالن مطالعه، بخش کودک و بخش نشریات بوده و تجهیز آن به همت این اداره کل انجام گرفته است.

این آیین با رعایت پروتکل های بهداشتی با حضور نماینده مردم شهرستان های دره شهر، آبدانان، دهلران و بدره، امام جمعه و فرماندار شهرستان دهلران افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش خبرنگاران، در استان ایلام بیش از 22 هزار نفر عضو کتابخانه های عمومی هستند که بیشترین عضو بین رده سنی 30 تا 60 سال و کمترین عضو نیز بین رده سنی 60 الی 75 سال است.

بیشترین منابع کتابخانه عمومی استان مربوط به ادبیات و کمترین منابع نیز مربوط به زبان انگلیسی است.

همچنین از مجموع 51 کتابخانه استان 7 کتابخانه مشارکتی در ادارات فعال است.

منبع: ایرنا
انتشار: 28 اسفند 1399 بروزرسانی: 28 اسفند 1399 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 1441

به "خبرنگاران کتابخانه عمومی شهدای برکت دشت عباس افتتاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کتابخانه عمومی شهدای برکت دشت عباس افتتاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید