خبرنگاران سه عضو هیأت علمی دانشگاه یزد در فهرست یک درصد دانشمندان برتر دنیا

به گزارش مجله بوشهری ها، یزد - خبرنگاران - پایگاه علمی WOS-ESI سه نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه یزد را در فهرست یک درصد دانشمندان برتر دنیا در سال2020 میلادی قرار داد.

خبرنگاران سه عضو هیأت علمی دانشگاه یزد در فهرست یک درصد دانشمندان برتر دنیا

به گزارش روز دوشنبه خبرنگاران از روابط عمومی دانشگاه یزد ولی درهمی معاون پژوهشی و فناوری این دانشگاه گفت: افزود: براساس اعلام پایگاه علمی WOS-ESI برای سال 2020 میلادی و تایید پایگاه استنادی علوم جهان اسلام(ISC)، دکتر علی مصطفایی پور، دانشیار بازنشسته گروه مهندسی صنایع، دکتر بیژن دواز استاد دانشکده علوم ریاضی و دکتر محمد مظلوم اردکانی استاد دانشکده شیمی دانشگاه یزد در زمره یک درصد برتر دانشمندان و نخبگان علمی جهان قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه انتخاب یک درصد برتر دانشمندان جهان در22 حوزه موضوعی علوم و علوم اجتماعی صورت می گیرد، گفت: داده های مورد استفاده در تحلیل و انتخاب پژوهشگران یک درصد برتر در بازه زمانی سال های 2009 تا 2019 از سامانه شاخص های اساسی علم (ESI) و وب علوم (WOS) استخراج شده است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه یزد افزود: شاخص های نسبت تعداد کل استنادات به مقالات استنادکننده، تعداد متوسط خوداستنادی به ازای هر مقاله و درصد خود استنادی یک پژوهشگر از جمله مواردی است که در شناسایی پژوهشگران تاثیرگذار، مدنظر قرار گرفته است.

منبع: ایرنا
انتشار: 3 بهمن 1399 بروزرسانی: 3 بهمن 1399 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 1329

به "خبرنگاران سه عضو هیأت علمی دانشگاه یزد در فهرست یک درصد دانشمندان برتر دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سه عضو هیأت علمی دانشگاه یزد در فهرست یک درصد دانشمندان برتر دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید