خبرنگاران دستگاه زباله سوز اهدایی چین به شهر قم رسید

به گزارش مجله بوشهری ها، قم - خبرنگاران - شهردار قم، گفت: دستگاه زباله سوز اهدایی دولت چین به جمهوری اسلامی با پیگیری های اجرا شده، این دستگاه به شهر قم اختصاص یافت و در آینده نزدیک جهت نصب و بهره برداری به شهر قم منتقل می گردد.

خبرنگاران دستگاه زباله سوز اهدایی چین به شهر قم رسید

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

سیدمرتضی سقائیان نژاد، روز سه شنبه در گفت و گویی با اشاره به احتیاج قم به راه اندازی دستگاه زباله سوز و کاهش خطر پسماندهای عفونی شهر، اظهار کرد: با توجه به شیوع گسترده کروناویروس در کشور و راه های انتقال آن، وجود این دستگاه در مراکز بهداشتی و درمانی برای کاهش خطرات ناشی از پسماندهای عفونی بسیار لازم است.

وی با بیان اینکه در شرایط فعلی حدود 10 تن زباله عفونی در هر روز احتیاج به طی مراحل ویژه و سوزاندن دارد، گفت: شهرداری ها هیچ گونه مسئولیتی در امحا و دفن پسماندهای عفونی ندارند، ضرورت تامین زیرساخت های امحاء یا سوزاندن پسماندهای عفونی و بیمارستانی در شهر قم اهمیت بسزایی دارد.

شهردار قم، ادامه داد: با توجه به احتیاج شهر قم به دستگاه زباله سوز به وسیله رایزنی با مسئولان کشوری و پیشنهاد به سفارت جمهوری اسلامی ایران در چین جهت ورود دستگاه زباله سوز اهدائی چین به شهر قم و فعالیت آن برای استفاده در امحاء زباله های عفونی و بیمارستانی شهر پیگیری لازم اجرا شده است.

سقائیان نژاد با اشاره به انجام نامه نگاری و پیگیری های مکرر به وسیله سفیر ایران در چین بیان نمود: با وجود شرایط و شرایط فعلی، هماهنگی مناسبی میان مسئولان شکل گرفته و نتیجه حاصله این همکاری محقق این دستاورد مهم بوده است.

وی گفت: نماینده ای از سوی شهرداری قم جهت انجام امور اداری و گمرکی به مبادی ذی ربط معرفی شده است و در صورتی که شرایط طبق برنامه ریزی پیش برود در اردیبهشت ماه امسال دستگاه به مردم خوب قم تقدیم خواهد شد. /

منبع: ایرنا
انتشار: 19 خرداد 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 877

به "خبرنگاران دستگاه زباله سوز اهدایی چین به شهر قم رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران دستگاه زباله سوز اهدایی چین به شهر قم رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید