حریرچی: 65 درصد مردم ماسک نمی زنند

به گزارش مجله بوشهری ها، جلسه فوق العاده ستاد استانی مقابله با کرونا با حضور دکتر ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت با موضوع شرایط بحرانی کرونا در هرمزگان برگزار گردید.

حریرچی: 65 درصد مردم ماسک نمی زنند

به گزارش تسنیم، نشست استانی ستاد ملی مقابله با کرونا با حضور دکتر ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت و اعضای ستاد در استانداری هرمزگان برگزار گردید.

معاون کل وزارت بهداشت با اشاره به شرایط پیک دوم شیوع کرونا در هرمزگان گفت: با توجه به اینکه هرمزگان 2.2 درصد جمعیت کل کشور دارد، اما حدود 11 درصد بستری مثبت کشور مربوط به این استان است؛ لذا شرایط کنونی هرمزگان با اوج پیک های استان های قم و خوزستان برابری می نماید.

دکتر ایرج حریرچی اضافه نمود: یکی از دلایل افزایش صعودی آمار کرونا سهل انگاری در عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در استان های درگیر بیماری است.

وی اسم کرد: رعایت دستورالعمل های بهداشتی در سطح کشور 65 درصد کاهش پیدا نموده است یعنی اینکه 65 درصد مردم ماسک نمی زنند و فاصله گذاری را رعایت نمی نمایند.

دکتر حریرچی اعلام کرد: برترین و سریعترین راه برای رسیدن به شرایط عادی و بازگشت به زندگی واکسیناسیون همگانی است؛ امیدواریم تا چند ماه آینده ایمنی جمعی ناشی از واکسیناسیون با اتکا به واکسن داخلی و واردات واکسن به 70 درصد برسد.

دکتر حسین فرشیدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در این جلسه گفت: اندازه میانه بستری در استان کمتر از 48 ساعت شده است و با بستری شدن روزانه بیش از 200 بیمار تازه، ولی کمتر از این ترخیص می شوند و هر روز بار بیماران بستری افزایش می یابد.

وی با اشاره به راه اندازی 4 بخش کووید 19 در بیمارستان شهید محمدی بندرعباس اضافه نمود: هم اکنون صد درصد تخت های بیمارستانی دانشگاه اشغال هستند.

فرشیدی ضمن تاکید بر تجهیز آزمایشگاه جامع استان به دستگاه NGS جهت توالی یابی ویروس و آزمایشات تخصصی ژنتیک گفت: از وزارت بهداشت تقاضا داریم با توجه به وجود پتانسیل و توانمندی در نیرو های تخصصی در استان نسبت به تامین این دستگاه همکاری لازم داشته باشند.

دکتر محمود حسین پور معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گزارش جامعی از شرایط پیشگیری و کنترل بیماری کرونا در استان ارائه کرد

منبع: فرارو
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 1683

به "حریرچی: 65 درصد مردم ماسک نمی زنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حریرچی: 65 درصد مردم ماسک نمی زنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید