حائری: عملیات خرابکارانه هیچ اخلالی در شبکه برق ایجاد نکرد

به گزارش مجله بوشهری ها، معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی، گفت: با اطمینان اعلام می کنیم در امسال هیچ اخلالی در شبکه فراوری و توزیع برق ناشی از حملات خرابکارانه نداشته ایم.

حائری: عملیات خرابکارانه هیچ اخلالی در شبکه برق ایجاد نکرد

به گزارش گروه مالی مجله بوشهری ها، همایون حائری، معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی، ضمن اشاره به خبرهای منتشر شده در رسانه ها معاند مبنی بر تحت تاثیر قرار دریافت فراوری و توزیع برق در کشور به واسطه حملات سایبری، گفت: مسئله تامین امنیت سایبری شبکه فراوری و توزیع برق درکشور با حساسیت ویژه ای توسط وزارت نیرو و متولیان صنعت برق در کشور دنبال می گردد.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی، با اشاره به شکل گیری کارگروه های متعدد فنی و سیاست گذاری در حوزه تامین امنیت سایبری شبکه برق کشور، گفت: وزارت نیرو اقدام به فعال سازی واحدهای مختلفی در زمینه نیروگاه ها، بخش انتقال برق، بخش توزیع و سایر بخش های مربوطه به منظور تامین امنیت سایبری نموده است.

*حملات سایبری به صنعت نیروگاهی کشور ناکام بوده است

وی در بیان فعالیت متمرکز و تشکیلاتی برای دفع حملات سایبری گفت: با اطمینان اعلام می کنیم، در امسال هیچ اخلالی در شبکه فراوری و توزیع برق ناشی از حملات خرابکارانه نداشته ایم.

حائری، در ارتباط با آمادگی وزارت نیرو و شرکت توانیر به منظور جلوگیری از اخلال در شبکه اصلی ترین زیرساخت صنایع کشور، توضیح داد: خوشبختانه هوشمندی لازم و دقت کافی در این زمینه از سوی وزارت نیرو وجود دارد و برقراری جلسات متعدد، عرضه را برای فعالیت های خرابکارانه سخت ساخته است.

گفتنی است چندی پیش، رخ دادن حادثه ای در یکی از ترانس های نیروگاهی در استان اصفهان منجر به قطعی چند ساعته برق شد. به همین دلیل یکی از رسانه های معاند با پخش شایعه حمله سایبری به این نیروگاه، مسئله وجود نیت خرابکارانه را بیان کرد. البته انتشار این خبر با تکذیب شرکت توانیر همراه شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 مهر 1399 بروزرسانی: 15 مهر 1399 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 1112

به "حائری: عملیات خرابکارانه هیچ اخلالی در شبکه برق ایجاد نکرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حائری: عملیات خرابکارانه هیچ اخلالی در شبکه برق ایجاد نکرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید