جزئیات افزایش و همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری

به گزارش مجله بوشهری ها، مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به اینکه سال جاری میانگین افزایش حقوق بازنشستگان کشوری 800 هزار تومان خواهد بود، گفت: حداقل حقوق آنها با سنوات کامل 2 میلیون و 800 هزار تومان است.

جزئیات افزایش و همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری

به گزارش گروه اجتماعی مجله بوشهری ها، اکبر افتخاری با اشاره به پیگیری های بازنشستگان از جلسات و مذاکرات مربوط به همسان سازی حقوق ها در سازمان برنامه و بودجه، توضیحاتی را درباره جزئیات این موضوع عنوان کرد.

وی در آخرین پست اینستاگرامی خود نوشت: ابتدا قرار بود، 3,500 میلیارد تومان به همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری تخصیص پیدا کند که با پیگیری های صندوق بازنشستگی کشوری، این رقم حدود دو برابر شد و به 6,500 میلیارد تومان افزایش پیدا کرد.

افتخاری با اشاره به اینکه رقمی که اکنون به عنوان میانگین افزایش حقوق بازنشستگان اعلام شده است، شامل دو بخش افزایش حقوق و همسان سازی است، اضافه نمود: به این معنی که ابتدا حقوق کلیه بازنشستگان از گروه یک تا گروه بیست، 15 درصد افزایش پیدا می نماید و سپس، مبالغی نیز برای همسان سازی به آن اضافه نموده می گردد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با اعلام اینکه همسان سازی به شکل پلکانی نزولی انجام می گردد، ادامه داد: این به این معناست که کسانی که حقوق کمتری می گیرند، مبلغ بیشتری را برای همسان سازی دریافت می نمایند و بالعکس، کسانی که حقوق بیشتری می گیرند، مبلغ کمتری را برای همسان سازی دریافت می نمایند.

او با اشاره به اینکه همسان سازی در گروه های پایین تر به شکلی است که حداقل حقوق، برای افراد با سنوات کامل (30 سال) 2 میلیون و 800 هزار تومان خواهد بود، اضافه نمود: همان طور که قبلاً اعلام شده، مجموع دو رقم 15 درصد افزایش حقوق و همسان سازی، به طور میانگین حدود 800 هزار تومان است که از فروردین ماه جاری اعمال خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 خرداد 1399 بروزرسانی: 7 خرداد 1399 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 851

به "جزئیات افزایش و همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات افزایش و همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید