ترکیه سفیر آمریکا در آنکارا را احضار کرد

به گزارش مجله بوشهری ها به نقل از اسپوتنیک، در پی اقدام سنای آمریکا در نسل کشی خواندن کشتار ارامنه، ترکیه سفیر آمریکا در آنکارا را احضار کرد.

ترکیه سفیر آمریکا در آنکارا را احضار کرد

بهترین تجربه سفر را با تور ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید.

سنای آمریکا پنجشنبه شب قطعنامه ای را تصویب کرد که کشتار ارامنه در سال های جنگ جهانی اول از سوی دولت عثمانی را رسما به عنوان نسل کشی شناسایی می نماید؛ این قطعنامه پیشتر با رای قریب به اتفاق در مجلس نمایندگان آمریکا نیز تصویب شده بود.

در واکنش به این اقدام ابراهیم کالین سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه صبح امروز آدینه در پیامی توئیتری به رسمیت شناختن نسل کشی ارامنه ازسوی سنای آمریکا را فهم نادرست از تاریخ برای کسب منافع سیاسی کوچک خوانده و این اقدام را به شدت محکوم کرد.

کالین اضافه نمود: این تصمیم خنثی در هیچ یک از زمینه های سیاسی، نظامی و مالی تاثیری بر مواضع به حق و قاطع ترکیه نخواهد داشت.

مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه نیز در پیامی توئیتری این قطعنامه را نمایش سیاسی خواند و اضافه نمود: این [قطعنامه] به لحاظ قانونی الزام آور نیست و به هیچ وجه نامعتبر است. کسانی که می خواهند به خاطر اهداف سیاسی از تاریخ استفاده نمایند، ترسوهایی هستند که تمایلی به مواجهه با حقیقت ندارند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 513

به "ترکیه سفیر آمریکا در آنکارا را احضار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیه سفیر آمریکا در آنکارا را احضار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید