بررسی تقاضای تفحص از نحوه اختصاص یک میلیارد یورو مقابله با کرونا در کمیسیون برنامه

به گزارش مجله بوشهری ها، سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از بررسی تقاضای تحقیق و تفحص از نحوه اختصاص یک میلیارد یورو جهت مقابله با شیوع کرونا در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.

بررسی تقاضای تفحص از نحوه اختصاص یک میلیارد یورو مقابله با کرونا در کمیسیون برنامه

محمدمهدی مفتح در گفت و گو با خبرنگاران در توضیح جلسه امروز کمیسیون برنامه و بودجه گفت: در این جلسه درخواست برخی از کنندگان جهت انجام تحقیق و تفحص و اعمال ماده 234 درباره اختصاص یک میلیارد یورو برای مقابله با شیوع کرونا مورد بررسی قرار گرفت.

وی توضیح داد: سوال درخواست کنندگان این بود که میزان ارز چه قدر بوده و دقیقا چه میزان تخصیص یافته است که در این باره دیوان محاسبات گزارشی ارائه کرد. در نهایت مقرر شد با متقاضیان تحقیق و تفحص صحبت شود تا در صورت اقناع آنها از گزارش دیوان محاسبات موضوع درخواست تحقیق و تفحص خاتمه پیدا کند، در غیراینصورت آنها سوال و درخواست خود را شفاف تر بیان کنند.

وی با اشاره به حضور غلامرضا ملابیگی و سیدمحمد هادی راجی کاندیداهای حقوقدان شورای نگهبان در این جلسه گفت که آنها برنامه های خود را تشریح کردند.

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات همچنین گفت که در ادامه نشست مسئولانی از شرکت ملی گاز و بنیاد مسکن حضور یافته تا ابهام میان دو دستگاه در خصوص آسفالت روستاها بعد از گازکشی حل شود. طبق ضوابط شرکت ملی گاز بعد از حفاری روستاها برای لوله کشی باید هزینه آسفالت آن را هم تامین و هزینه آن را به بنیاد مسکن ارائه کند.

وی تاکید کرد: توضیحات بنیاد مسکن این بود که پول قابل دسترسی بابت این موضوع از سوی شرکت ملی گاز به آنها پرداخت نشده اما مسئولان شرکت ملی گاز اعلام کردند، طبق لیستی پول آسفالت را به بنیاد مسکن در استانها پرداخت کرده اند. بعد از بحث و بررسی مقرر شد، با بررسی های بیشتر مشخص شود مبالغ پرداخت شده به میزان خسارت وارده بر اثر حفاری ها هست یا خیر، تا خیابان های روستایی به خوبی آسفالت شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 آذر 1400 بروزرسانی: 14 آذر 1400 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 1824

به "بررسی تقاضای تفحص از نحوه اختصاص یک میلیارد یورو مقابله با کرونا در کمیسیون برنامه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بررسی تقاضای تفحص از نحوه اختصاص یک میلیارد یورو مقابله با کرونا در کمیسیون برنامه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید