اعلام آتش بس 3 روزه طالبان افغانستان برای عید فطر

به گزارش مجله بوشهری ها، گروه طالبان اعلام کرد، در عیدسعید فطر در سراسر افغانستان سه روز آتش بس برقرار می شود اما افراد این گروه نمی توانند وارد مناطق تحت کنترل دولت شوند.

اعلام آتش بس 3 روزه طالبان افغانستان برای عید فطر

به گزارش ایرنا، محمدنعیم وردک سخنگوی دفتر سیاسی گروه طالبان یکشنبه شب در توئیتی نوشت، بخاطر اینکه گروه طالبان امسال در شب و روزهای عیدسعید فطر فضای امن و اعتماد را برای مردم افغانستان ایجاد کند، به افراد خود اعلام کرده است که از روز اول تا سوم عید فطر در تمام کشور هیچ گونه عملیاتی نداشته باشند.

وردک افزود، در این سه روز اگر از طرف نیروهای دولتی حمله ای صورت گیرد نیروهای این گروه از خود و مناطق تحت کنترل با جدیت دفاع کنند.

سخنگوی دفتر سیاسی طالبان شرح داد که رهبری طالبان از نیروهای این گروه خواسته است که در این سه روز به مناطق تحت کنترل نیروهای دولتی وارد نشوند و به نیروهای طرف مقابل نیز اجازه ندهند که به مناطق آنها وارد شوند.

فریدون خوزون سخنگوی دفتر شورای عالی مصالحه ملی افغانستان نیز در توئیتی از این طرح طالبان استقبال کرد و گفت: با وجود اینکه اعلام آتش بس در آستانه عزای ملی و از دست رفتن شماری زیادی از هموطنان بی گناه اجرا شده، اما برای نجات جان دیگر انسان های این سرزمین گام مثبت و ستودنی است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 5 تیر 1400 بروزرسانی: 5 تیر 1400 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 1611

به "اعلام آتش بس 3 روزه طالبان افغانستان برای عید فطر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام آتش بس 3 روزه طالبان افغانستان برای عید فطر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید