ابراز تاسف وزیر خارجه آلمان از تصمیم آمریکا برای خروج از پیمان آسمان های باز

به گزارش مجله بوشهری ها، وزیر امور خارجه آلمان از تصمیم دولت ترامپ برای خروج از پیمان آسمان های باز ابراز تاسف کرد. هم زمان ناتو نیز بیان کرد که امروز (آدینه) این موضوع را آنالیز می نماید.

ابراز تاسف وزیر خارجه آلمان از تصمیم آمریکا برای خروج از پیمان آسمان های باز

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش مجله بوشهری ها، هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان در بیانیه ای اظهار کرد: من از قصد دولت آمریکا برای خروج از پیمان آسمان های باز بسیار متاسفم. این پیمان بخش مهمی از ساختار کنترل تسلیحات در اروپا است. آمریکا با این خروج گستره پیمان آسمان های باز را به طور چشمگیری کاهش خواهد داد و نظام کلی آن را تضعیف خواهد نمود.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، طبق بیانیه وزارت خارجه آلمان، این کشور کوشش خواهد نمود تا آمریکا را برای تجدید نظر در این تصمیم متقاعد کند.

در این بیانیه آمده است: تصمیم دولت آمریکا پس از شش ماه عملی خواهد شد. در این بازه زمانی با شرکای هم فکر خود برای متقاعد کردن آمریکا به تجدید نظر در این تصمیم همکاری خواهیم کرد.

ماس همچنین متعهد شد که اجرای این پیمان را ادامه دهد و هر کاری برای حفظ آن انجام دهد. او همچنین از روسیه خواست اجرای کامل این پیمان را از سر بگیرد.

در همین حال به گفته منابع ناتو، اعضای این سازمان و نمایندگان شان قرار است خروج آمریکا از این معاهده را آنالیز نموده و واشنگتن را برای صرف نظر کردن از آن تحت فشار بگذارند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bushehrherfa.ir شناسه مطلب: 920

به "ابراز تاسف وزیر خارجه آلمان از تصمیم آمریکا برای خروج از پیمان آسمان های باز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابراز تاسف وزیر خارجه آلمان از تصمیم آمریکا برای خروج از پیمان آسمان های باز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید